Najaarscongres AD Collegetour 2015 | Arbeidsdeskundigen
23
nov
2015

Najaarscongres AD Collegetour 2015

Donderdag 12 november vond het najaarscongres plaats met als thema de AD Collegetour.

Inspiratie vanuit de wetenschap op het terrein van preventie, arbo en re-integratie. De uitdagingen voor de komende tien jaar. Onder dit motto werd in Ede op 12 november het najaarscongres van de NVvA & AKC gehouden.
De opzet was bijzonder en analoog aan het succesvolle televisieprogramma College Tour waarin onder leiding van Twan Huys, studenten vragen stellen aan prominente nationale en internationale gasten.

De circa zevenhonderd aanwezige arbeidsdeskundigen waren tijdens het NVvA & AKC congres weer even student voor één dag. Bovendien was het uitdrukkelijk de bedoeling om tot interactieve ‘colleges’ te komen. Vragen konden tijdens de colleges meteen aan de ‘docenten’ worden gesteld.
De Arbeidsdeskundige Collegetour werd op ludieke wijze geopend: in alle zalen tegelijk werd op de bioscoopschermen een interview met NVvA & AKC voorzitter Monique Klompé vertoond. Dat was zodanig gemonteerd dat het leek alsof ze werd ondervraagd door Twan Huys zelf. Hoe was ze als student, wat motiveert haar in haar huidige baan en wat is het belang en de toegevoegde waarde van het arbeidsdeskundig vak. Na deze opening konden de arbeidsdeskundigen kiezen uit een breed en interessant programma dat bestond uit veertien ‘colleges’ van prominente wetenschappers.

Dat de opzet meer dan geslaagd was, werd bevestigd door de enquête die veel bezoekers invulde. Bijna de helft van hen waardeerde het congres met 8 en bijna 20% gaf een 9 als rapportcijfer. Een gezellige netwerkborrel vormde de afsluiting van het in alle opzichten geslaagde congres.

De presentaties van deze dag zijn in te zien in het ledendeel op de website.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Nieuwe bijzonder hoogleraar Arbeidsdeskundigheid en inclusieve participatie

Met trots kunnen we melden dat prof. dr. Margot Joosen per 1 december 2025 ...

NVvA
Raad van Advies NVvA kijkt vooruit: ‘Hoe maken we Nederland meer beter?’

Op dinsdagavond 4 november kwam de Raad van Advies van de NVvA bijeen in he ...

NVvA
NVvA
Meer inzicht in werk en welzijn van mensen met autisme

Tien jaar na de oprichting biedt het Nederlands Autisme Register (NAR) een ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws