Jobcoaches bewijzen zich bij psychische kwetsbaarheid | Arbeidsdeskundigen
17
nov
2020

Jobcoaches bewijzen zich bij psychische kwetsbaarheid

Jongvolwassen werknemers met een psychische kwetsbaarheid die een jobcoach hebben, zijn zeer tevreden over de ondersteuning die ze krijgen. Het draagt bij aan duurzame inzetbaarheid en professionele ontwikkeling, blijkt uit onderzoek van het Trimbos-instituut.

Voor jongvolwassenen met een psychische kwetsbaarheid is het vaak extra moeilijk om een baan te vinden en te behouden. Jobcoaching is een manier om mensen daarbij te ondersteunen. Bij re-integratie trajecten van het UWV wordt jobcoaching al langer toegepast. Met de invoering van de Participatiewet in 2015 wordt deze voorziening ook door gemeenten beschikbaar gesteld.

Om te weten of jobcoaching helpt bij jongvolwassenen met een psychische kwetsbaarheid, volgde het Trimbos-instituut 84 jobcoaches een half jaar bij ruim 130 jobcoaching-trajecten. Jobcoaches deden mee met werknemers die zij begeleiden bij het behoud van werk.

Klik hier voor het volledige artikel

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Stelsel kraakt: sociaal medische beoordelingen staan onder druk

De uitvoering van sociaal-medische beoordelingen door UWV staat onder zware ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Ziekteverzuim opnieuw gestegen: grootste toename in geestelijke gezondheidszorg

Het ziekteverzuim in Nederland is in het eerste kwartaal van 2025 verder ge ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Terugblik AD Parade 2025: Inspiratie, kennis en ontmoeting in Zwolle

Op donderdag 12 mei vond de AD Parade 2025 plaats op een bijzondere locatie ...

NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws