Hardlopen tegen burnout? | Arbeidsdeskundigen
17
sep
2015

Hardlopen tegen burnout?

Beweging blijkt een goede remedie tegen werkgerelateerde klachten.

Werknemers die een jaar lang dagelijks minstens een half uur flink bewegen, voelen zich minder uitgeput of vermoeid. Dat ontdekten onderzoekers van het Behavioural Science Institute van de Radboud Universiteit. De onderzoekers gaan nu onderzoeken of een hardloopprogramma helpt om werkgerelateerde vermoeidheid te verminderen.

Ruim tweeduizend full time werkenden met een zittend beroep werden met een tussenpoos van één jaar tijd twee keer ondervraagd over hun werkbeleving en de mate van bewegen. De onderzoekers vonden een relatie tussen afnemende werkgerelateerde vermoeidheidsklachten en meer bewegen, maar ook het omgekeerde. Werknemers die in de loop van het jaar hoger scoorden op vermoeidheid, bewogen ook minder.

Of het minder bewegen oorzaak of gevolg van de vermoeidheid is, kan uit dit onderzoek niet worden afgeleid. De Nijmeegse onderzoekers gaan nu kijken of een hardloopprogramma helpt om de vermoeidheidsklachten te verminderen. Werknemers die last hebben van deze klachten, daar geen behandeling voor krijgen en momenteel niet sporten, kunnen meedoen aan dit zes weken durende programma RUNtervention.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
NVvA en AKC gaan hun samenwerking een nieuwe vorm geven

De Nederlandse Vereniging van Arbeidsdeskundigen (NVvA) en het Arbeidsdesku ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
AKC
Informatie voor deelnemers – NVvA & AKC Najaarscongres 2025

“De andere kant” – donderdag 20 november 2025, De Basiliek, Veenendaal. ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Aanbeveling zorgschade 2025 nu van kracht

De Letselschade Raad heeft de Aanbeveling zorgschade 2025 vastgesteld. Deze ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws