Arbeidsrevalidatie loont, ook voor de werkgever | Arbeidsdeskundigen
17
sep
2020

Arbeidsrevalidatie loont, ook voor de werkgever

Dit volgt uit een recent onderzoek van prof. pr. Michiel Reneman en prof. dr. Jochen Mierau beiden verbonden aan Rijksuniversiteit Groningen.

Arbeidsrevalidatie kent drie onderdelen: zorg, (tijdelijke) werkaanpassingen en goede afstemming tussen beide. De laatste twee onderdelen kennen geen vanzelfsprekende financiering: zorgverzekeraars vergoeden het niet of onvolledig. En werkgevers kunnen of willen dit niet altijd betalen. Hierdoor komt het voor dat er werkende mensen met beperkingen zijn die arbeidsrevalidatie krijgen zonder de laatste twee onderdelen, ook wel werkmodule genoemd.

Dit onderzoek laat zien dat het aanbieden van de werkmodule effectief is. Het zorgt ervoor dat de arbeidsparticipatie van cliënten die revalideren toeneemt, ook op langere termijn.

Klik hier voor het volledige artikel

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Hele fijne feestdagen!

Met het einde van het jaar in zicht, blikken we graag met je terug op 2025! ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Opnames najaarscongres nu terug te kijken via de AD Academie

Goed nieuws voor iedereen die het najaarscongres op 20 november 2025 heeft ...

NVvA
NVvA
Nieuwe maatregelen voor werkende Wajong-cliënten bij mogelijk einde uitkering

Het UWV neemt nieuwe maatregelen voor Wajong-cliënten die werken en bij wie ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws