Week van de toegankelijkheid: aandacht voor de werkplek | Arbeidsdeskundigen
07
okt
2024

Week van de toegankelijkheid: aandacht voor de werkplek

Tijdens de Week van de Toegankelijkheid dit jaar staat de toegankelijke werkplek centraal. Om deze gelegenheid te markeren, deelt Zichtbaar Werk de verhalen van drie werknemers met een visuele beperking en hoe hun werkplekken zijn aangepast. 

Kris, Erik en Femke over hun aangepaste werkplek

In de video's op de pagina van Zichtbaar Werk vertellen Kris, Erik en Femke, die alle drie een visuele beperking hebben, over wat zij nodig hebben om hun werk goed uit te voeren. Ze laten zien welke hulpmiddelen hen ondersteunen in hun dagelijkse werkzaamheden.

Inbreng van leidinggevenden en HR

Naast de ervaringen van Kris, Erik en Femke, komen ook hun leidinggevenden en collega's aan het woord. In de video's van Kris en Femke delen hun leidinggevenden wat het betekent om te werken met werknemers met een beperking en hoe het toegankelijk maken van de werkplek hen helpt. In de video van Erik vertelt een HR-adviseur over de impact op haar werk en team.

Het doorbreken van stereotypes

Met deze campagne willen ze vooroordelen en stereotypes over werknemers met een visuele beperking verminderen. De video's moedigen werkgevers aan om meer stappen te zetten richting inclusie en het aannemen van mensen met een beperking.

Over de campagne

De campagne is van start gegaan eind september en loopt door tot en met 1 november. De video's blijven ook na deze periode beschikbaar om zoveel mogelijk mensen te bereiken. De campagne is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van het Bartiméus Fonds en de Visio Foundation.

Week van de toegankelijkheid 2024

Lees alles over de week van de toegankelijkheid op de website van Zichtbaar Werk.

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Voor het eerst in vier jaar meer werklozen dan vacatures

De Nederlandse arbeidsmarkt is iets minder krap geworden. Voor het eerst si ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Vernieuwde MKBA maakt waarde van inclusief beleid zichtbaar

Met een vernieuwde maatschappelijke kosten-batenanalyse (MKBA) kunnen gemee ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Exoskeletten bij Breda Werkt: waarom wel een veiligheidsbril en geen exoskelet?

Hoe houd je medewerkers gezond en duurzaam inzetbaar in fysiek zware beroep ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws