UWV (regionale) arbeidsmarktprognose 2018-2019 | Arbeidsdeskundigen
13
jun
2018

UWV (regionale) arbeidsmarktprognose 2018-2019

UWV publiceert landelijke en regionale arbeidsmarktprognose.

Volgens het UWV zullen er in de komende twee jaar ruim 318.000 banen bij komen. De werkgelegenheid zal op 10,5 miljoen banen uitkomen in 2019. Er zullen jaarlijks meer dan 1 miljoen vacatures ontstaan.

Belangrijkste conclusies uit de landelijke arbeidsmarktprognose:

  • In bijna alle sectoren is banengroei, het meest in de uitzendbranche.
  • De afname van banen in de financiële dienstverlening zet door. Er is vooral vraag naar specialisten, risico- beheerders, accountants en programmeurs.
  • Het aantal WW-uitkeringen daalt naar 254.000 eind 2019.

Regionale arbeidsmarktprognose
Belangrijkste conclusie: in alle arbeidsmarktregio’s neemt het aantal werknemersbanen toe, maar er zijn verschillen in groeitempo.

Het aantal banen groeit in 2019 naar verwachting in alle arbeidsmarktregio’s. De grootste groei wordt verwacht in Groot Amsterdam (2,5%), waar de vooruitzichten veel gunstiger zijn dan in de andere 3 grootstedelijke regio’s. Buiten de Randstad verwachten we de grootste banengroei in Noord-Brabant en Twente.

In deze regionale publicatie gaat speciale aandacht uit naar de arbeidsmarktregio’s Groot Amsterdam, Rijnmond en Zeeland, omdat deze regio’s qua groei en het soort sectoren sterk van elkaar verschillen. Zo is de groei van het aantal banen in Groot Amsterdam groter dan gemiddeld. In Rijnmond is de groei gemiddeld en in Zeeland klein.

Meer informatie

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Onrust onder zzp’ers houdt aan: ruim twintig procent overweegt te stoppen

Uit recent onderzoek van HR-dienstverlener HeadFirst Group en branchevereni ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Een congres dat je niet wil missen

NVvA en AKC Najaarscongres is dit jaar op donderdag 20 november 2025 in de ...

NVvA
AKC
Vereenvoudigde wia-beoordeling voor 60-plussers weer van kracht

Vanaf 1 september 2025 voert UWV opnieuw de vereenvoudigde WIA-beoordeling ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws