Onderzoek naar barrières en mogelijkheden voor de arbeidsparticipatie van vluchtelingenvrouwen | Arbeidsdeskundigen
06
mrt
2018

Onderzoek naar barrières en mogelijkheden voor de arbeidsparticipatie van vluchtelingenvrouwen

Het Kennisplatform Integratie & Samenleving (KIS) heeft onderzoek gedaan naar de barrières en mogelijkheden voor de arbeidsparticipatie van vluchtelingenvrouwen.

De hoofdvraag van het onderzoek was: hoe kunnen we vluchtelingenvrouwen helpen zodat zij evenveel kans op werk krijgen als mannelijke vluchtelingen?

Er zijn diverse redenen aan te wijzen waarom vluchtelingenvrouwen minder makkelijk aan werk komen. Interne belemmeringen zoals een traditioneel rolpatroon, lage opleiding, weinig werkervaring het ontbreken van een netwerk. Externe belemmeringen concentreren zich rond de begeleiding van deze vrouwen. Uit het rapport: 'ze lopen het risico (...) dat hun traject bij de gemeente vroegtijdig wordt onderbroken of dat ze geen begeleiding ontvangen, omdat de man een baan vindt of de begeleiding zich op de meest kansrijke persoon binnen het gezin richt'.

De conclusie van het rapport is dan ook dat gemeenten zich meer moeten inspannen om deze vrouwen aan het werk te helpen, anders houden vrouwen hun afhankelijke economische positie en komen ze in een isolement.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Stelsel sociaal-medische beoordeling piept en kraakt

De uitvoering van sociaal-medische beoordelingen door UWV staat onder zware ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Krapte op de arbeidsmarkt biedt kans op betere arbeidsvoorwaarden

De structurele krapte op de arbeidsmarkt verandert het speelveld. Volgens n ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Ontdek het programma van de AD Parade op 12 juni 2025

Het programma is defintief.  Vanaf aankomst bepaal je zelf je programma ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Meer Vereniging NVvA nieuws