MKB: goede afspraken maken over bereikbaarheid buiten werktijd | Arbeidsdeskundigen
08
feb
2017

MKB: goede afspraken maken over bereikbaarheid buiten werktijd

MKB-Nederland en VNO-NCW pleiten ervoor om goede persoonlijke afspraken te maken in plaats van een generieke wet.

Door werknemers het recht te geven om buiten werktijd onbereikbaar te zijn, wil PvdA-lijsttrekker Asscher hen beschermen tegen werkstress. Steeds meer loopt werk- en privétijd door elkaar.

Zij zien in het maken van goede persoonlijke afspraken een betere oplossing dan via een generieke wet. 'Elke werknemer heeft namelijk eigen behoeften.'

Zowel MKB-Nederland en VNO-NCW stellen dat werkgevers alert moeten blijven op dit onderwerp, omdat 'burn-outs en stressgerelateerde ziekten een groeiend probleem zijn, dat inmiddels een derde van alle ziektegevallen in Nederland betreft'. Beide organisaties raden werkgevers daarom aan om voor goed arbobeleid en preventie te zorgen om deze ziektes zoveel mogelijk te voorkomen. Hoewel deze ziektes vaak niet puur werkgerelateerd zijn; zijn werkgevers uiteindelijk verantwoordelijk voor loondoorbetaling en re-integratie, aldus MKB en VNO-NCW.

Volgens MKB-Nederland en VNO-NCW is duurzame inzetbaarheid momenteel een van de belangrijkste HR-onderwerpen in bedrijven

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Nieuwe maatregelen voor werkende Wajong-cliënten bij mogelijk einde uitkering

Het UWV neemt nieuwe maatregelen voor Wajong-cliënten die werken en bij wie ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Nieuw in de AD Academie – Zichtbaar in werk

Twee nieuwe essentials in de AD Academie.

NVvA
NVvA
Onderzoekers zien aanhoudende verslechtering van mentale gezondheid bij jongeren

De mentale gezondheid van Nederlanders blijft onder druk staan. Dat blijkt ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws