Generieke werkgeversvoorziening maakt extra investeringen in inclusieve werkvloer mogelijk | Arbeidsdeskundigen
19
aug
2021

Generieke werkgeversvoorziening maakt extra investeringen in inclusieve werkvloer mogelijk

Ondernemers kunnen subsidie aanvragen voor een investering in een inclusieve werkvloer. De regeling prikkelt werkgevers om te investeren in nieuwe technologie die mensen ondersteunt bij het uitvoeren van taken. 

Het palet van werkgeversinstrumenten kent per 1 juli een nieuwe faciliteit. Het gaat om subsidie waarmee kan worden geëxperimenteerd met de ‘generieke werkgeversvoorziening’. Ondernemers kunnen subsidie aanvragen voor een investering in een inclusieve werkvloer.

Eerdere pilots
Vanaf het voorjaar van 2020 waren er al pilots rond deze voorziening. Nieuw daarbij was het loskoppelen van de werkaanpassing aan een individuele werknemer. Werkgevers kunnen daardoor al investeren in werkaanpassingen vóórdat werknemers in dienst komen. Zij kunnen dan meerdere of opeenvolgende werknemers met een vergelijkbare beperking een passende werkplek bieden. Voorwaarde is wel dat de werkgever duurzame werkgelegenheid aanbiedt voor minimaal drie jaar.

Klik voor het volledige artikel

NVvA
Arbeidsdeskundigen
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Samenwerken aan werk: wat is BAR

Ziekte en werk – twee werelden die op het eerste gezicht moeilijk met elkaa ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Bescherm diversiteit en inclusie: Nederlandse bedrijven moeten nu handelen

De recente ontwikkelingen in de Verenigde Staten, waarbij bedrijven die zak ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Tussenrapportage WIA-onderzoek: zorgen over fouten bij UWV

De Algemene Rekenkamer heeft een tussenrapportage uitgebracht over het lope ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws