Arbeidsmigranten zorgen voor extra werkgelegenheid | Arbeidsdeskundigen
20
jun
2018

Arbeidsmigranten zorgen voor extra werkgelegenheid

Arbeidsmigranten zijn van grote economische waarde voor Nederland zo blijkt uit onderzoek van SEO Economisch Onderzoek, uitgevoerd in opdracht van de ABU (Algemene Bond Uitzendondernemingen).

In 2016 vervulden arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa bijna één op de twintig banen in Nederland. Arbeidsmigranten zorgen primair voor extra werkgelegenheid, productie en inkomen. Zonder de inzet van deze werknemers verwachten werkgevers dat ze hun productieproces moeten aanpassen, inperken of verplaatsen.

Bijna de helft van de arbeidsmigranten werkt via een uitzendbureau.

Volgens ABU-directeur Jurriën Koops zal de behoefte aan arbeidsmigranten alleen maar toenemen. Dit komt door een combinatie van een groeiende economie en, vanaf 2021, een krimpende beroepsbevolking. Arbeidsmigranten helpen dan om de beroepsbevolking op peil te houden.

Verder lezen
SEO-onderzoek: De economische waarde van arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa voor Nederland
ABU Whitepaper Arbeidsmigranten: van groot belang voor Nederland

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Hele fijne feestdagen!

Met het einde van het jaar in zicht, blikken we graag met je terug op 2025! ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Opnames najaarscongres nu terug te kijken via de AD Academie

Goed nieuws voor iedereen die het najaarscongres op 20 november 2025 heeft ...

NVvA
NVvA
Nieuwe maatregelen voor werkende Wajong-cliënten bij mogelijk einde uitkering

Het UWV neemt nieuwe maatregelen voor Wajong-cliënten die werken en bij wie ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws