31 arbeidsmarktregio's dienen plannen in om psychisch beperkten aan werk te helpen | Arbeidsdeskundigen
06
sep
2017

31 arbeidsmarktregio's dienen plannen in om psychisch beperkten aan werk te helpen

De 31 arbeidsmarktregio’s hebben een plan ingediend bij het ministerie van SZW waarin ze hun aanpak beschrijven om de regionale samenwerking tussen UWV, gemeenten en GGZ te verbeteren zodat cliënten met psychische aandoeningen beter aan het werk komen.

Alle verzoeken om financiële ondersteuning zijn gehonoreerd. Het ministerie van SZW is blij verrast met het aantal plannen en het enthousiasme dat ze uitstralen.

In veel plannen is aandacht voor casuïstiekbesprekingen. En voor onderlinge deskundigheidsbevordering, bijvoorbeeld door meer bij elkaar over de vloer te komen en werkbezoeken te organiseren. Meerdere regio’s hebben de ambitie om de werkprocessen van UWV, gemeenten en GGZ rond mensen met een psychische aandoening op elkaar af te gaan stemmen, of om tot een gezamenlijk werkproces te komen. IPS komt in veel plannen terug, hetzij met het voornemen de inzet daarvan te gaan verkennen, hetzij via een concreet aantal trajecten dat gedaan gaat worden.

Lees hieronder de plannen van de regio Drechtsteden en de regio Zuid-Limburg.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer NVvA nieuws
Krapte op de arbeidsmarkt biedt kans op betere arbeidsvoorwaarden

De structurele krapte op de arbeidsmarkt verandert het speelveld. Volgens n ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Ontdek het programma van de AD Parade op 12 juni 2025

Het programma is defintief.  Vanaf aankomst bepaal je zelf je programma ...

NVvA
Arbeidsdeskundigen
UWV ontdekt nieuwe rekenfouten in Ziektewet: 55.000 dossiers opnieuw gecontroleerd

UWV moet opnieuw duizenden dossiers nalopen vanwege fouten in de uitbetalin ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Vereniging NVvA nieuws