Tinka van Vuuren nieuwe voorzitter programma-adviescommissie AKC | Arbeidsdeskundigen
28
jan
2022

Tinka van Vuuren nieuwe voorzitter programma-adviescommissie AKC

Tinka van Vuuren start op 1 februari als voorzitter van de programma-adviescommissie van het Arbeidsdeskundig Kennis Centrum. Ze volgt Fred Zijlstra en tijdelijke voorzitter Sandra Brouwer op. De programma-adviescommissie draagt verantwoordelijk voor het doorlopen van de kenniscyclus en adviseert gericht op de realisatie van de totale onderzoeksagenda.

Tinka van Vuuren is sinds 2010 bijzonder hoogleraar Vitaliteitsmanagement aan de Open Universiteit Nederland. Daarnaast adviseert ze als senior consultant bij Loyalis, een merk van a.s.r. ,werkgevers over hun personeelsbeleid. ‘Ik sta met één been in de wetenschap en één been in de praktijk. Die ervaring zet ik in bij het aan elkaar verbinden en doorgronden van de verschillende geledingen binnen de programma-adviescommissie. Ik zie ernaar uit om als voorzitter van de programma-adviescommissie de professionaliteit van de arbeidsdeskundige te bevorderen.’

Balans bewaken

Als deelnemer aan de visitatiecommissie die in 2018 het AKC evalueerde, is Tinka bekend met de uitdagingen van het AKC. ‘Een van de knelpunten destijds was dat arbeidsdeskundigen zich overschaduwd voelden door wetenschappers. Als voorzitter van de programma-adviescommissie wil ik mij inzetten om de balans tussen wetenschappers, arbeidsdeskundigen en beleidsinstanties te blijven bewaken. Ik ben er namelijk van overtuigd dat uiteenlopende standpunten goed te overbruggen zijn.’

Onafhankelijke voorzitter

De programma-adviescommissie bestaat uit arbeidsdeskundigen, externe deskundigen van universiteiten, hogescholen en onderzoeksinstituten en vertegenwoordigers van beleidsinstanties. De commissie geeft, onder voorzitterschap van een onafhankelijke voorzitter, advies gericht op besluitvorming over de kennisagenda, de onderzoeksopzet en over welke onderzoeksinstelling of onderzoeker het project gaat uitvoeren.

AKC
Arbeidsdeskundigen
NVvA
AKC
Terug naar overzicht
Meer AKC nieuws
Terugkeer naar werk over de grenzen

Hoe richten andere Europese landen het re-integratieproces bij ziekte en ar ...

AKC
Arbeidsdeskundigen
'Dankzij inzet van technologie voelt de cliënt zich weer gelijkwaardig'

5 vragen aan Alice van Zalk Als arbeidsdeskundige op de afdeling Voorzie ...

AKC
Arbeidsdeskundigen
AKC
Aanmelding geopend voor komende workshops Kanker en Werk

In maart en april waren de eerste workshop van de reeks Kanker en Werk 2025 ...

AKC
AKC
Meer Kenniscentrum AKC nieuws