Speaksee helpt doven en slechthorenden in hun communicatie. | Arbeidsdeskundigen
24
aug
2021

Speaksee helpt doven en slechthorenden in hun communicatie.

AKC heeft Speaksee 2 jaar geleden ondersteuning geboden in het kader van de Challenge technologie en Inclusie. We zijn er trots op dat Speaksee na een pilotperiode nu een aantal werkende producten heeft gebaseerd op het omzetten van spraak naar tekst.

Speaksee helpt doven en slechthorenden in hun communicatie. Dit doet Speaksee door een systeem van microfoons dat automatisch spraak omzet naar tekst.

De dove of slechthorende deelt de microfoons uit aan de gespreksdeelnemers, de microfoon vangt de spraak op en dit wordt binnen 1 seconde omgezet naar vaart tekst in verschillende kleuren per persoon. De gebruiker kan op zijn smartphone, tablet of laptop lezen wat er door welke persoon (kleurherkenning) wordt gezegd. Deze technologie is getest bij door diverse dove en slechthorende werknemers bij grote organisaties (zoals de Nationale politie, ABN AMRO, Rabobank en PwC).

Naast werken met een microfoon, kan Speaksee alle gesproken tekst tijdens een digitale vergadering (o.a. Zoom en Teams) live omzetten naar tekst.

Heb je als arbeidsdeskundige te maken met (de werkgever van) een slechthorende of dove medewerker, dan biedt Speaksee wellicht een oplosing. Vergoeding van de kosten is mogelijk via de Zorgverzekeraar of via UWV als voorziening.

Wil je meer weten, bekijk dan de volgende interessante informatie:

AKC
Terug naar overzicht
Meer AKC nieuws
Wens van arbeidsdeskundigen om zich te ontwikkelen vraagt om tijd en prioriteit

Onder arbeidsdeskundigen leeft over het algemeen een hoge bereidheid tot on ...

AKC
AKC College Tour Werk & Kanker 2025

Jaarlijks krijgen 100.000 mensen in Nederland de diagnose kanker. 50.000 va ...

AKC
Onderzoek naar verbreden arbeidsdeskundige inzet op werkprocessen en organisatieniveau

Arbeidsdeskundigen leveren een belangrijke bijdrage aan het vergroten van d ...

AKC
Meer Kenniscentrum AKC nieuws