Leroy heeft een Wajong uitkering. Hij is oud-leerling van het VSO (voortgezet speciaal onderwijs). Dit is zijn verhaal:
Tijdens school heeft hij stagegelopen bij een autopoetser en bij het verlaten van school heeft de arbeidsdeskundige van het UWV Werkbedrijf (die contact had met school en Leroy) contact opgenomen met de werkgever om te kijken of er een contract kon worden afgesloten. Dat kon en na een loonwaarde meting kreeg Leroy een contract voor 30 uur per week en er werd loondispensatie toekend aan de werkgever zodat hij alleen loon betaald over het deel dat Leroy ook presteerde. De arbeidsdeskundige gaf ook wat adviezen mee aan de werkgever om het werk wat passender te maken. De arbeidsdeskundige is Leroy steeds blijven volgen.
Werken is erg belangrijk voor Leroy, zijn eigen geld verdienen! Het is goed voor zijn gevoel van eigenwaarde en voor zijn deelname aan de maatschappij. Hierdoor is het ook mogelijk om zijn zelfstandigheid te vergroten.
Helaas stopte het bedrijf waar Leroy werkte. Hij nam contact op met zijn arbeidsdeskundige van UWV werkbedrijf. Samen zijn ze gaan kijken wat hij dan zou willen en kunnen. De arbeidsdeskundige heeft toen een reïntegratiebedrijf opdracht gegeven om samen met Leroy op zoek te gaan naar een andere baan. Die baan werd gevonden bij een supermarkt.
In de proefplaatsing ging Leroy als vakkenvuller aan de slag. De arbeidsdeskundige deed ook een plaatsingsonderzoek en keek wat Leroy op deze werkplek nodig had en gaf de werkgever adviezen m.b.t. het aanvragen van voorzieningen zoals loondispensatie en een jobcoach. De werkgever heeft deze ook aangevraagd en de aanvragen daarvan werden ook door een (andere) arbeidsdeskundige beoordeeld.
We hebben het kunnen zien in de film. Na de proefplaatsing kreeg Leroy zijn contract!
De arbeidsdeskundige houdt een vinger aan de pols en blijft ook in de toekomst de beoordelingen voor loondispensatie en eventueel jobcoaching doen. Werkgever en Leroy kunnen ook tussentijds altijd contact opnemen als er vragen of problemen zijn.