Kunstenaars met arbeidsbeperking | Arbeidsdeskundigen
30
sep
2014

Kunstenaars met arbeidsbeperking

Drie kunstenaars zijn eind september uitgeroepen tot winnaar van het vijfde UWV Kunstcongres met Perspectief voor kunstenaars met een arbeidsbeperking. Ze kregen de prijs uitgereikt in het Cobra Museum voor Moderne Kunst in Amstelveen, waar het congres werd gehouden. De jury roemde de kwaliteit en de diversiteit van de 140 inzendingen.

Het UWV Kunstcongres met Perspectief is een platform waar kunstenaars met een Wajong-, WIA- of WAO-uitkering één dag hun werk kunnen exposeren. Doel van de dag is het talent van kunstenaars met een arbeidsbeperking zichtbaar te maken en de ontwikkeling van professioneel kunstenaarschap aan te moedigen. Het UWV Kunstcongres ondersteunt dit door de deelnemers de mogelijkheid te bieden om te netwerken met professionals uit de kunstwereld en het volgen van workshops. Met het congres wil UWV daarnaast ook andere organisaties inspireren om mensen met een arbeidsbeperking een weg naar werk te bieden

Uit de inzendingen koos de jury drie prijswinnaars en werden twee eervolle vermeldingen toegekend. De winnaars zijn Sander du Floo (28) uit Breda, Corien de Witte-Osse (51) uit Vlissingen en Rik Reeders (28) uit Nijmegen. De jury omschreef de winnende kunstwerken, twee foto’s en een schilderij, als intrigerend, intens en technisch heel goed. Marcello Pieter Stokhof (52, Amsterdam) en Dan Dickhof (30, Voorburg) kregen een eervolle vermelding voor hun werk. De prijswinnaars mogen een jaar lang exposeren bij grote bedrijven als UWV, KPN, Sogeti, Philips en zorgverzekeraar ONVZ en ontvangen een catalogus met een selectie van de eigen kunstwerken. Ook mogen ze deelnemen aan de internationale kunstbeurs Annual Duth Art Fair (ADAF) en worden ze geïnterviewd voor een kunstmagazine.
De winnende werken bewonderen? Ga dan naar https://perspectief.uwv.nl/kunstcongres/kunstcongres-2014

NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Hoe ziet de arbeidsmarkt voor zzp’ers eruit sinds 1 januari 2025?

Sinds 1 januari 2025 is de handhaving op schijnzelfstandigheid in Nederland ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Voorjaarsnota 2025: maatregelen sociale zekerheid en implicaties

De Voorjaarsnota 2025 introduceert diverse maatregelen op het gebied van so ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Betere dienstverlening vraagt om noodzakelijke veranderingen

Het UWV staat voor de uitdaging om zijn dienstverlening te verbeteren en te ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws