Technologische vooruitgang voor een inclusieve arbeidsmarkt | Arbeidsdeskundigen
11
dec
2023

Technologische vooruitgang voor een inclusieve arbeidsmarkt

Recent onderzoek van de Coalitie voor Technologie en Inclusie (CTI) benadrukt het belang van technologie voor het verbeteren van de arbeidsparticipatie en het werkplezier van mensen met een beperking, schrijft UWV. Ilse Hento en Suzanne Lagerveld van UWV, vertegenwoordigers in de coalitie, delen de positieve bevindingen.

CTI-pilots en hun impact

Op een evenement, bijgewoond door demissionair minister Schouten, werden de resultaten van de tweede reeks CTI-pilots onthuld. Hento en Lagerveld, zichtbaar blij na het evenement, bespreken de samenwerking tussen technologieontwikkelaars en de sociale zekerheid. Sinds de oprichting in 2018, werkt de CTI aan het benutten van technologische kansen voor mensen met een arbeidshandicap.

Acht innovatieve pilots

De tweede ronde, voortkomend uit de Tech for Inclusion Challenge 2021, omvatte acht diverse pilots. Deze projecten, variërend van voorleesbrillen tot VR-brillen voor stressmanagement, werden in 2022 gelanceerd met financiering van UWV.

Er waren opvallende verschillen met de eerste pilotronde. Volgens Hento is de technologie dit keer breder ingezet, bij een grotere en diversere groep gebruikers en werkgevers. Lagerveld benadrukt dat de focus ook lag op technologie voor mentale en psychosociale belemmeringen.

'Helpende' onderzoeken

De pilots werden onderzocht door Ecorys en ZINZIZ, met een focus op zowel de resultaten als het implementatieproces. De onderzoekers fungeerden als adviseurs en de bevindingen tonen aan dat technologie daadwerkelijk de arbeidsparticipatie van mensen met een beperking verhoogt.

Financiering vormde de grootste uitdaging tijdens de pilots. Hento en Lagerveld bespreken de complexiteit van financiering in sociale zekerheid en de noodzaak van overheidssteun om innovaties op te schalen.

Immateriële baten

Lagerveld benadrukt dat naast financiële baten, immateriële voordelen zoals werkplezier en ontwikkelingskansen ook belangrijk zijn. Dit wordt geïllustreerd door de pilot met de slimme projector.

De CTI bereidt zich voor op de volgende fase, met een focus op samenwerking en structurering van financiering. Hento en Lagerveld bespreken de plannen voor een meerjarig programma en een projectorganisatie.

Het hele artikel lees je hier.

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Kabinet wil uitkeringen voor hogere inkomens verlagen

Het nieuwe kabinet is van plan om uitkeringen voor mensen met een hoger ink ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Arbeidsmarkt stabiliseert, maar verschillen tussen sectoren nemen toe

De Nederlandse arbeidsmarkt laat tekenen van stabilisatie zien, maar tegeli ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Uitstroom uit de bijstand naar werk vraagt om blijvende begeleiding

Uit nieuw cohortonderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws