Onderzoek naar effect onzekere arbeidsmarktpositie jongeren | Arbeidsdeskundigen
15
dec
2022

Onderzoek naar effect onzekere arbeidsmarktpositie jongeren

In 2021 had slechts 17% van de niet-schoolgaande werkende jongeren een vast arbeidscontract. Deze onzekere arbeidsmarktpositie kan het welzijn van jongvolwassenen aantasten en hen belemmeren om bijvoorbeeld het huis uit te gaan of een gezin te vormen. Lonneke van den Berg gaat hier onderzoek naar doen. Afgelopen week won haar onderzoeksvoorstel de Instituut Gak-KNAW Award. 

Steeds meer werkende jongvolwassenen hebben een flexcontract in plaats van een vaste arbeidsrelatie. Hoe beïnvloedt deze onzekere positie op de arbeidsmarkt hun welzijn, in samenhang met hun situatie op het gebied van wonen en relaties? Socioloog Lonneke van den Berg kreeg de Instituut Gak-KNAW Award voor haar onderzoeksvoorstel waarin deze vraag centraal staat. Met de Award krijgt Van den Berg een driejarige aanstelling als postdoctoraal onderzoeker bij het Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut (NIDI-KNAW), dat geaffilieerd is met de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Kijk hier voor meer informatie.

 

Fotobijschrift: Lonneke van den Berg met KNAW-president Marileen Dogterom en bestuursvoorzitter Instituut Gak Frederik Buijn (Foto: Inge Hoogland)

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Meer inzicht in werk en welzijn van mensen met autisme

Tien jaar na de oprichting biedt het Nederlands Autisme Register (NAR) een ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Arbeidsparticipatie 2024: bijna twee miljoen mensen ervaren belemmeringen bij werk

Nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laten zien ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Voor het eerst in vier jaar meer werklozen dan vacatures

De Nederlandse arbeidsmarkt is iets minder krap geworden. Voor het eerst si ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws