55 plussers somber over baankans | Arbeidsdeskundigen
11
mrt
2014

55 plussers somber over baankans

Afgelopen jaar waren er 70 duizend mensen die de kans op het vinden van werk zo klein vonden, dat ze er niet eens meer naar gezocht hebben. Dit blijkt uit cijfers van het CBS, die hen ‘ontmoedigden’ noemt. Het zijn vooral 55- tot 65-jarigen die somber zijn over hun baankans en de moed opgeven.

De circa 70 duizend zogeheten ontmoedigden vormen zes procent van het aantal werkwilligen. Het grootste aandeel bevindt zich onder de 55- tot 65-jarigen. In 2013 had 12,3 procent van hen niet naar werk gezocht omdat ze daar weinig heil in zagen. Onder mensen van 35 tot 45 jaar was dat 5,3 procent. Verder lag het aandeel ontmoedigden onder vrouwen met 7,2 procent anderhalf keer zo hoog als onder mannen.

Sinds 2008 is het aantal ontmoedigden bijna verdubbeld, wat verband houdt met de stijgende werkloosheid. Vooral de afgelopen twee jaar zijn er relatief veel bij gekomen. Deze recente toename kwam vooral voor rekening van vrouwen. Overigens is het aandeel ontmoedigden onder alle werkwilligen vrij constant. Sinds 2008 schommelt het rond de zes procent.

NVvA
Terug naar overzicht
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws
Voor het eerst in vier jaar meer werklozen dan vacatures

De Nederlandse arbeidsmarkt is iets minder krap geworden. Voor het eerst si ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Vernieuwde MKBA maakt waarde van inclusief beleid zichtbaar

Met een vernieuwde maatschappelijke kosten-batenanalyse (MKBA) kunnen gemee ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Exoskeletten bij Breda Werkt: waarom wel een veiligheidsbril en geen exoskelet?

Hoe houd je medewerkers gezond en duurzaam inzetbaar in fysiek zware beroep ...

Arbeidsdeskundigen
NVvA
Meer Arbeidsdeskundigen nieuws